2 Mart 2015 Pazartesi

yeni doğan fotoğrafçılığı

bebekler doğduktan sonraki ilk 28 günde yeni doğan olarak kabul edilir . ve bu dönemde karınları tok altları temiz olduğu sürece uzun saatler uyuyabilirler . ve yine bu dönemde kendilerini hala anne karnında sandığı için bu minik mucizeler onları incitmeden rahatlıkla poz verdirilebilirler.tabi usta ellerde smile ifade simgesi siz de bu güzel anlarınızı fotoğraflamamı isterseniz iletişime geçebilirsiniz ..

www.yasemintangoren.com

tel: 0555 545 72 76
e posta : ytangoren@gmail.com

facebook : https://www.facebook.com/yasemintangorenozturkbaşarılı bir yenidoğan çekimi için;

  • NE ZAMAN YAPILIR ? Yenidoğan çekimini doğumdan sonraki yaklaşık  ilk 14 gün içinde planlamak gerekir
    Biz  çekim yaptığımız sırada bu minik mucizelerin derin uykuda olması çok önemlidir .bunun içinde karnı tok altı kuru olmalı , ortam sıcaklığı uygun ve sessizlik tabiki de...
  • Ayrıca, bebekler bu dönemde kendilerini hala anne karnında sandıkları için onlara şekil verdirmek kesinlikle çok daha kolay olacaktır.
  • NEREDE YAPILIR ?  yenidoğan çekimleri çoğunluğu  studyoevimizde gerçekleşiyor. Hava yeterince sıcak ise bu çekimi dısarıda da gerçekleştirebiliriz . Uygun ortam ve ışığı sağladığımız takdirde bu çekimler sizin evnizde de gerçekleşbilir.
  • PEKİ YA IŞIK KAYNAĞI ?
    Çekim öncesinde eğer bizim evmizde olacak ise zaten uygun aydınlatmalı oda da gün ışığıyla yapılacaktır çekiminiz , sizin evinizde olacak ise sizden perde ve jaluzi açmanızı istiyoruz. evinizde mümkün olan en iyi yerde  "mini stüdyo" kurabilirsiniz, 
  • GEVŞEME ZAMANI :) çekimden en az 30 dakika kadar once sizden bebeğinizi doyurmanızı ve altını temızlemenizi istiyorum. böylece bebeğiniz derin uykuya daha kolay gecek biz de onun en guzel anlarını rahatlıkla ve rahatsız etmeden fotoğraflayabileceğiz :)
  • NE KADAR SÜRÜYOR ? Yenidoğan çekimleri ortalam 2-4 saat arası sürüyor . tamamen bebeğin ruh hali ve uyku isteğine bağlıdır . Ne yazık ki  bu süre bizim tahmin edebileceğimiz bir şey değil.  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder