31 Ağustos 2014 Pazar

ırmak'lı günler ve 40 mevlüdü :)

bu defa çektiğimi fotoğrafları ve kamera arkalarını değil meleğimiz, mucizemiz biriciğimiz IRMAK kuzumuz için yaptığımız hazırlıklardan bahsedeceğim.

uzun yorucu zaman stresli ama her anı paha biçilmez 38+1 haftalık yolculuğumuzdan da bahsetmek isterdim ama bunu anlatmaya şimdilik ne zamanım ne de o heyecanı anlatabilecek kelimlerim var :)  (

GÜNCELLEME ; IRMAK IN HİKAYESİ İÇİN  TIK TIK ! )

 o yüzden çok uzatmadan fotoğraflara geçmek istiyorum...
IRMAK 1 YAŞINDA İÇİN :) ; TIK TIK!!!
bunlar meleğime ellerimle hazırladığım şeker kavanozları :) içine badem şekeri yerine bıldırcın yumurtası şekerlerden aldım hem görüntüsü hem de tadı bir harika !! :D
 


biri kapı süsü mü dedi ? :) ikea dan alınan iki yuvarlak çerçeve , biraz pembe saten kumaş , ayna harfler , kurdela ve biraz da emek :D hepsi bu !! kız anneleri çok şanslı hele de benim gibi böyle şeylere meraklıysa ...tabi sadece bu değil , benim kısmetli kuzuma doğmadan hediyeler yağmaya başladı bakın tefika ablamız bize ne yapmış :)altın yasıtığı olmadan olur mu ? olmaaaz :) o zaman ne yapıyoruz kapı süsünün içine kullandığımız saten kumaştan 35*35 bir kılıf yaptırıp süslüyoruuz..
hastane de ayrı şeker/çikolata vereyim kavanozları eve gelenlere sunarım derken bu çıktı ortaya :) kavanozlar için yaptırdığım etiketlerin ilk serisi ebat olarak küçük olunca bu içi fındıklı nefiss lezzetli çikolataların altına yapışıverdiler :) pekte güzel oldu ...


hastane odamız ( şifa hastanesi)

şekeri , çikolatası , kapı süsü derken 40 mevlüdünü unutmadım :) aylar öncesinden amerikadan kalıp siparişi verdim ( malesef yurt dışından getirtmek daha ekonomik , çünkü burada çok pahalıya satılıyor ) , sabun siparişi verdim ( ham sabun bazı) ,esansı , boyası derken başladım kalıplara güzel güzel melek bebek sabunları dökmeye :)


sabun demişken bu sabunlar 40 mevlüdümüz için :) sadece bunlar mı ? bunlar da ....


günün sürprizi diyebilirim :) cupcake faciasından sonra önce kurabiyeler  sonra cupcakelere deyen anne eli veee bu lezizzz pasta ... murat&gamze&merve üçlüsünün üzerine uzuun uzuun toplantılar yaptığı , yasemin beğenir mi? mutlu olur mu? bu kız pimpirikli yaranılır mı? diye kara kara düşündüğü pastamız :) ...ellerine kollarına ceplerine sağlık :)

           ırmağın bu pozundan esinlendik :p


             

 sevgili tefika'nın ( daha çnce çekimini yaptığım gelinlerimden https://www.facebook.com/media/set/?set=a.160617457361860.36750.160546540702285&type=3 ) elleriyle özene bezene yaptığı güzel mi güzel kapı süsümüz :) Tefikacığım kapı süsüyle yetinmemiş bize birbirinden güzel hediyelerde getirmişti ... tacım , kuzumun ASİSTAN IRMAK yazılı tulumu , güzel çerçevemiz ve birbirinden güzel ırmak anahtarlıkları :)

 bahsetmeden geçemeyeceğim , haftalar öncesinden  merve teyzesinin kızımın bu özel günü için sipariş ettiği güzel cupecake ler elime geldiğinde artık kek değil şeker hamuruna bulanmış kekimsilerdi ... yaşadığım hayal kırıklığını , kekleri kargoyla istanbuldan izmir e göndermenin mantıksızlığını düşünemeyen pastacıya duyduğum öfkeyi , mervemin üzüntüsünü anlatamam. cupcake yoksa kurabiye var dedik ve oturduk kendi kurabiyelerimizi kendimiz yaptık ablamla , annemle ve canım teom la :) pekte güzel oldu...veee kek faciası...vaadedilen , elime geçen.... bardakarım da çok havalı :D

odaya ait bazı detaylar.... çanta alacaklara güvenle önerebileceğim bir marka OKİEDOG . içinde kendimizi ve aradıklarımızı kaybetmeyelim diye epey bir göz var üstelikte astarı açık renk :) termos çantası , kirli torbası ve alt değiştirme aparatı da çantadn çıkanlar . Dışarı çıkarken başka çanta almamada gerek kalmıyor .

mevlüt şekeri :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder